۲۸ مرداد ۱۳۹۷ ۱۵:۵۹
کد خبر: ۲۵۵۲

پرشیا دایجست - در نخستین روز بازی های آسیایی2018، ایران در رشته های شمشیربازی، تیراندازی، تکواندو پومسه، قایقرانی، کبدی، ووشو، تنیس، سپک تاکرا، کشتی آزاد و شنا نماینده دارد.

به گزارش ایسنا، تاکنون ایران موفق شده دو مدال نقره بگیرد و این دو مدال در پومسه تکواندو به دست آمد.

نتایج کاروان ایران به شرح زیر است:

شنا:

200متر آزاد: علیرضا یاوری با زمان 1:54:28 در رده 22 قرار گرفت.

تیراندازی

میکس تیمی تفنگ 10متر بادی:  تیم امیر محمد نکونام  و نجمه خدمتی هفتم شد و به فینال نرسید.

میکس تپانچه بادی: تیم هانیه رستمیان و ابراهیم برخورداری در مرحله مقدماتی با امتیاز 757 در رده نهم  ایستاد و از رسیدن به فینال بازماند.

تراپ: روز نخست:  سپیده سیرانی با امتیاز 67 در رده 10  و فرح پور با امتیاز 65 در رده 18 قرار گرفتند. محمد حسین پرورش نیا با امتیاز 69 در رده 17 و علی حافظی با امتیاز 62 در رده 28 ایستادند.

قایقرانی:

رویینگ دو نفره دختران:  تیم مریم کرمی و پریسا احمدی در مرحله گروهی سوم شد و به فینال این مسابقات راه پیدا کرد.

رویینگ دونفره پسران: تیم ایران با ترکیب محسن شادی و عاقل حبیبیان به آب زد و در گروه خود چهارم شد و به شانس مجدد رفت.

رویینگ تک نفره مردان: مجتبی شجاعی در گروه خود به عنوان سوم دست یافت و راهی جدول شانس مجدد شد.

رویینگ تک نفره زنان: مهسا جاور در مرحله گروهی سوم شد و به شانس مجدد رفت.

رویینگ چهار نفره زنان: تیم ملی با ترکیب مریم کرمی، مهسا جاور، مریم امیدی پارسا  و نازنین رحمانی در مرحله گروهی اول و راهی فینال بازی‌های آسیایی شد.

تکواندو:

پومسه انفرادی مردان: کوروش بختیار در مرحله فینال مقابل نماینده کره شکست خورد و مدال نقره گرفت.

پومسه انفرادی زنان: مرجان سلحشوری در فینال مغلوب اندونزی شد و  دومین مدال نقره ایران را کسب کرد.

پومسه تیمی مردان: تیم  ایران پس از استراحت  در دور نخست، در دور دوم مقابل فیلیپین شکست خورد و از دور مسابقات کنار رفت.

شمشیربازی:

اسلحه سابر بانوان : نجمه سازنچیان و فائزه رفیعی پس از صعود از مرحله گروهی،در آغاز دور حذفی با قبول شکست برابر رقبا حذف شدند.

اسلحه اپه مردان:محمد رضایی و محمد اسماعیلی پس از صعود از مرحله گروهی،در آغاز دور حذفی با قبول شکست برابر رقبا از صعود به مرحله یک هشتم نهایی بازماندند.

کبدی:

تیم ملی  بانوان ایران با نتیجه 46 بر 20 کره جنوبی را شکست داد.

تیم ملی مردان ایران با نتیجه 55 بر19 ژاپن را شکست داد.

ووشو:

تالو: زهرا کیانی در فرم جیان‌شو در جایگاه دوم قرار گرفت. او برای کسب مدال باید روز سه‌شنبه در فرم چیانگ‌شو به مصاف رقبا برود تا در مجموع دو فرم مدال خود را کسب کند.

هانیه رجبی در فرم نن‌چوان در جایگاه هفتم و فاطمه حیدری  در رده نهم این فرم قرار گرفتند. این دو تالوکار ایران نیز برای کسب مدال باید فردا (دوشنبه) در فرم نن‌دائو به مصاف رقبا بروند تا در مجموع دو فرم رتبه خود را کسب کنند.

تنیس:

انفرادی زنان: صدف صادق وزیری در دور اول برابر کره جنوبی 2برصفر شکست خورد و حذف شد.

انفرادی مردان: امیر حسین بادی و شاهین خالدان به دلیل حاضر نشدن حریفانشان از قرقیزستان راهی دور دوم شدند.

کشتی آزاد:

وزن 65کیلوگرم: مهران نصیری در دور نخست برابر کشتی گیر چین 8 بر 7 شکست خورد و حریفش به فینال نرسید تا نصیری اولین حذف شده کشتی ایران باشد.

وزن 74کیلوگرم: مصطفی حسین خانی در مرحله یک چهارم نهایی مقابل نماینده ازبکستان  4 بر 2 باخت.

وزن 57 کیلوگرم: رضا اطری در نیمه نهایی برابر کشتی گیر مغولستان مغلوب شد.

وزن 86 کیلوگرم: حسن یزدانی با شکست کشتی گیران اندونزی و هند راهی نیمه نهایی شد.

وزن 97 کیلوگرم: علیرضا کریمی در مرحله یک چهارم نهایی کشتی گیر ژاپن را  11 بر صفر شکست داد و راهی نیمه نهایی شد.

سپک تاکرا:

تیم ملی ایران با نتیجه 3برصفر مقابل اندونزی شکست خورد.

برای خواندن اخبار ورزشی اینجا کلیک کنید

ارسال نظر
نام:
ایمیل:
* captcha:
* نظر:
]